poniedziałek, 6 lutego 2017

Powrót do przeszłości, czyli ciąg dalszy nastąpi?

Siedząc tutaj, na obczyźnie, tęskni się. Do Polski, do przyjaciół i rodziny, do domu zwanego Jagódką, nawet do zimy (choć dla mnie, osoby wybitnie ciepłolubnej zima to rozpacz w kratkę, ale przecież taka swojska!).
I z tej tęsknoty przychodzą człowiekowi, a szczególnie człowiekowi, który jest pisarką, różne pomysły. Na przykład powrót do swojskich klimatów.
Wczoraj postanowiłam wstrzymać się z rozpoczęciem nowego cyklu (chociaż pomysł, pierwsze rozdziały i nawet okładka już jest), za to dopisać ciąg dalszy do którejś z serii.

I oto dwa pytania do Was, kochane Czytelniczki:
1. Kontynuację której serii przeczytałybyście najchętniej?
2. Do którego cyklu ja wróciłabym najchętniej?
Plany na najbliższe miesiące są więc takie: dokończyć Trylogię Leśną i dopisać następny tom do...

Tutaj jest ściągawka:  Moje książki

24 komentarze:

 1. A Ty Kasiu znów na obczyźnie... Podziwiam Cię za tak częste zmienianie otoczenia...
  Ciąg dalszy? ja najchętniej zajrzałabym do bohaterów kokardkowych albo kwiatowych, tak po kilkunastu latach np. następne pokolenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciąg dalszy Amelii, poproszę :) W tej książce jest sporo fajnych wątków do rozwinięcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Chciałabym kontynuację serii kwiatowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Chciałabym kontynuację serii kwiatowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym chętnie poczytała coś w stylu Mistrza i Zemsty. Chętnie wróciłabym też do serii z czarnym kotem:-)))
  Pozdrawiam serdecznie:-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na ciąg dalszy "Leśnej Trylogii..." A i seria owocowa podobała mi się, może coś dalej z tej serii. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Kasiu. Moim zdaniem do każdej serii by się przydała kolejna książka, ponieważ są one magiczne i wciągające. Ale marzy mi się ciąg dalszy Jabłoniowej trylogii. Zżera mnie ciekawość co się wydarzy jeszcze u Ani i Daniela oraz przeczytałabym jeszcze kolejne losy wspaniałej gromadki z serii Poczekajkowej. Przeczytam każdą kolejną książkę bez względu na to czy to kontynuacja czy nowa trylogia. Czekam z niecierpliwością na obie części o Powstaniu Warszawskim.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Serii kwiarowej najbardziej bym chciała kontynuacje przeczytac byla to pierwsza trylogia Pani ktora przeczytalam a pozniej wszystkie inne ☺️ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja marze o kontynuacji Sklepiku z mispiadzianka :) Ostatnio przeczytalam ta serie po raz enty i tesknie do dalszym ciagiem. Swoja droga to niesamowite ostatnio myslalam ze gdybym Pania miala przyjemnosc spotkac to poruszylabym wlasnie ten temat i poprosila z calego serca o kontynuacje tej serii :) Pozdrawiam cieplo :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Serii z czarnym kotem.
  2. Obstawiam Ferrin, ewentualnie jabłoniową trylogię.

  A co z serią "podróżniczą"?

  OdpowiedzUsuń
 11. Niby moją ukochaną serią są Kroniki Ferrinu, ale myślę, że ich zakończenie jest bardzo dobre i nie trzeba go zmieniać. Za to chętnie wróciłabym do bohaterów serii poczekajkowej, a konkretnie Zmyślonej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najchętniej to przeczytałabym kontynuację serii Poczekajkowej i z Czarnym kotem. Nie wiem czy trafię, ale myślę pani Kasiu, że do serii owocowej. Plan jest świetny, bo czekam na drugi tom "Czerwień Jarzębin". A następny tom dopisać do...????
  Pani Kasiu życzę Pani samych dobrych i optimistycznych pomysłów, pomimo tęsknoty.
  A ja tęsknię za wiosną, bo na wiosnę ma być drugi tom "Leśnej Polany" i więcej słońca.
  Pozdrawiam serdecznie. 📚😘🌞

  OdpowiedzUsuń
 13. Pani Kasiu,
  tęsknię za bohaterkami trylogii kwiatowej, serii z kokardką, poczekajkowej, owocowej i jabłoniowej... Bardzo chciałabym poznać ich dalsze losy. Po przeczytaniu ostatniego zadania każdej z tych książek odczuwałam wielką ciekawość i niedosyt. Moim marzeniem jest móc czytać ich dalsze historie. Wiem, że ogromną pracą dla Pani byłoby kontynuowanie każdej z tych serii, ale ja cichutko o tym marzę...
  Pozdrawiam
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bardzo czekam na kontynuację serii Z czarnym kotem Ta seria bardzo chwyta za serce swoją głębią, realizmem i trudną tematyką, której się Pani nie boi.Dzięki temu skłania nas czytelniczki do zatrzymania się w biegu życia na chwilę zastanowienia i refleksji nad wartością życia i tego, co jest w nim najwazniejsze. A o czym niestety często zapominamy.

  OdpowiedzUsuń
 15. A ja chciałabym Amelkę poznać trochę bardziej. Kim ona w końcu jest? Jak to się stało, że straciła pamięć i odrodziła się jako Amelka? Czy znajdzie spokój w Zabajce?
  O Ani i Danielu van der Welt poczytałabym również odrobinę.
  Mam tylko taką prośbę, może nazbyt gwałtowną i żądającą, ale błagam, niech Pani NIE kontynuuje "Poczekajki"! Myślę, że to zepsułoby całą magię tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zdecydowanie najchętniej wróciłabym do serii z kokardką, serii poczekajkowej lub serii kwiatowej. W takiej właśnie kolejności. To byłby taki fajny powrót do tych klimatów. Jednak uważam, że dodatkowa część do każdej z serii to ciekawy pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam serdecznie Pani Kasiu i gratuluję daru, bo tylko darem można nazwać Pani talent pisarski - tajemniczość ( to najbardziej lubię, bo sprawia, że nie mogę się oderwać póki nie skończę kolejnego tomu), emocjonalność ( dzięki czemu lektura jest zawsze interesująca i tak bliska każdemu z czytelników) i zawsze dobre zakończenie ( za co jestem wdzięczna, bo zawsze pozostaje nadzieja). Najchętniej przeczytałabym o dalszych losach Klaudii i Kamila... bohaterowie "Spełnienia marzeń" wzbudzili we mnie ogromną sympatię i trochę mam niedosyt, że tak mało stronic jest o ich ponownym "zejściu" nie mówiąc już o wspólnej przyszłości. Oczywiście z niecierpliwością wypatruję też "Czerwieni Jarzębin"!! pozdrawiam serdecznie, Michalina.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wrócimy do serii kwiatowej. :)
  Poczekajka jest zakończona na zawsze.
  Kiedyś może jeszcze zajrzymy do Amelii i Melanii. Może również powrócę w klimaty "Mistrzowskie", chociaż raczej nie będzie to c.d. "Zemsty". No i marzy mi się powrót do Ferrinu. Biorąc jednak pod uwagę, że w pliku "Książki do napisania" mam już ponad dwadzieścia pomysłów i zaczętych historii... naprawdę życia mi nie wystarczy, by zrealizować plany. Zwłaszcza, że ciągle wymyślam coś nowego!! :)))

  OdpowiedzUsuń
 19. Najchętniej przeczytałabym dalszy ciąg serii kwiatowej oraz Amelii. Do jednej i drugiej wracam cały czas i w dalszym ciągu wywołują uśmiech na mojej twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Pani Kasiu. Przede wszystkim gratuluję talentu. Potrafi Pani porwać serca, a od Pani książek nie da sie oderwać. Ja oczywiscie czekam na kontynuację serii Leśnej. Kiedy mozna się spodziewac kolejnych części? Poza tym intryguja mnie losy bohaterów serii Jabloniowej. Chetnie też powróciłabym do magicznego świata Ferrinu. Chcialabym też przeczytać dalszy ciąg serii dla dorosłych, zadtanawia mnie w jai sposób pomści ojca potomek Weroniki i Raula.

  OdpowiedzUsuń
 21. Najchętniej wracam do 'Kronik Ferrinu' i bardzo bym chciała się dowiedzieć o dalszych losach bohaterów!Z żalem przeczytałam 'Panią Ferrinu' bo wiedziałam że jest ostatnią częścią i potem przez jakiś czas nie umiałam się pozbierać :(
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń