niedziela, 12 lutego 2017

IV tom Serii Kwiatowej, czyli...

..."Zakątek Anieli".

Powiem Wam - czy chcecie w to wierzyć, czy nie - ale jeszcze nie postawiłam ostatniej kropki w "Przystani Julii", a już wiedziałam, co by się działo, gdybym zdecydowała się na ciąg dalszy.
Pomysł musiał trochę odleżeć, bo czasem muszę odpocząć od bohaterów i wydarzeń w danym cyklu, ale postanowiłam zaraz po ukończeniu Leśnej Trylogii powrócić do willi Sasanka na uliczce Leśnych Dzwonków.
Chciałabym by była to spokojna, nostalgiczna opowieść, jednak znając mnie nie będzie. :)
Zacznie się smutno, nawet bardzo smutno (już trzy lata temu wiedziałam jak), lecz mam nadzieję i będę się starała ze wszystkich sił, by zakończyła się szczęśliwie.
Przyznam, że cieszę się na ten powrót.
Lubiłam to miejsce, lubiłam bohaterów.

Żałuję jedynie, że zaprojektowana przeze mnie okładka - a była jedną z propozycji do "Ogrodu Kamili" - jest podobna do innej okładki tego samego Wydawcy (uczciwie dodam, że zapytano mnie najpierw, czy nie będę miała nic przeciwko temu - wtedy nie miałam, teraz trochę szkoda, bo chciałam mieć to zdjęcie właśnie w serii kwiatowej). Dziewczyny na fanpejdżu od razu to rzecz jasna wyłapały! :)
Wprawdzie nie pomyliłybyście mojej książki z żadną inną, przynajmniej te z Was, które znają moją twórczość lepiej ode mnie, ale żeby uniknąć zarzutów, że "Michalak nie ma pomysłów na okładki i powiela inne" (choćby nawet te inne powstały później niż moje, ale nie będę tego każdemu tłumaczyć, no nie?) przysiadłam i popracowałam nad nowym "Zakątkiem Anieli".
I suma summarum bardzo się cieszę z tej sytuacji, bo drugi projekt podoba mi się bardziej niż ten pierwszy.

A Wam?
To był poprzedni projekt:

A kiedy "Zakątek" się ukaże?
Jeżeli wszystko uda mi się tak, jak to zaplanowałam, wczesną jesienią. Najpierw ukaże się oczekiwana "Czerwień Jarzębin", potem "Błękitne Sny", czyli ostatni tom leśnej trylogii i zajmę się właśnie "Zakątkiem Anieli".
13 komentarzy:

 1. Trzy Pani książki w tym roku - jeeeju czy może być już jesień? :)
  Faktycznie - nowa okładka jest dużo ładniejsza i ma jakąś taką... hm... większą tajemnicę w sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy projekt podobny do Kawierenki pod Różą :-) Wprawdzie obie okładki są piękne, ale rzeczywiście druga jest magiczna. Wszystkie Pani książki mają wspaniałe okładki, podobno nie ocenia się treści po okładce, ale w przypadki naszej autorki - zawsze się sprawdza!
  Pozdrawiam i nadal czekam najpierw na Czerwień Jarzębin! (Nikon Monikon)

  OdpowiedzUsuń
 3. już nie mogę się doczekać :) seria kwiatowa to po serii poczekajkowej moja ulubiona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała wiadomość, mogę spokojnie z nadzieją na dobrą treść czekać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Kasiu okładka z piórkiem jest piękna. Piórko dodaje delikatności i lekkości okładce. Kobieta jest jak piórko na wietrze, nigdy nie wie, gdzie ją wiatr zniesie. Są momenty w naszym życiu lekkie jak piórko, które łechcą nasze myśli, przywołując wspomnienia, wywołujące najpiękniejszy uśmiech... uśmiech serca.
  Czekam na "Zakątek Anieli" i na dalsze tomy "Leśnej Polany" 📚📚💗💝👍👍

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mnie cieszy powrót do tej serii :)
  Okładkę faktycznie znam z innego tytułu... ale nowszy pomysł wcale nie jest zły - bardzo ładny :)
  Czekam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z niecierpliwością oczekuję na kolejne pani książki, uwielbiam się w nich zatracać, zwłaszcza kiedy życie nie rozpieszcza człowieka :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniale! Bardzo się cieszę, że będzie kontynuacja tej serii, czekam z niecierpliwością do jesieni. Druga okładka jest śliczna. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam tę serię, więc już się nie mogę doczekać powrotu na ulicę Leśnych Dzwonków. :) Ale teraz jestem świeżo po lekturze Leśnej Polany i... Pani Kasiu, to jest coś niesamowitego. :)) Już chcę kolejny tom . :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Rany jak się cieszę i już doczekać się nie mogę.Okładka śliczna;) Pani ksiazki nie tylko poruszają serca ale także cieszą oczy cudownymi okladkami😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też nie mogę się doczekać dalszych części Leśnej Polany no i oczywiście innych nowosci

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo, ale to bardzo się cieszę. Zakochałam się w serii Kwiatowej, a nie ukrywam jestem bardzo wymagająca. A co do okładki, to ta nowa jest zdecydowanie o wiele lepsza niż pierwsza. Już się nie mogę doczekać. A zdradzi Pani chociaż, czy to będzie dalej o Julii, czy o jakieś nowej bohaterce?

  OdpowiedzUsuń