wtorek, 5 maja 2015

"Mam i ja!" czyli o mojej i już częściowo Waszej Kolekcji...

Niezawodne Czytelniczki na fanpejdżu spontanicznie zdały relację ("Mam i ja!") z dzisiejszej premiery "Wiśniowego Dworku" czyli drugiego tomu Kolekcji moich książek. Niektóre okraszone były zdjęciami - załączam kolaż i bardzo dziękuję! Jesteście przekochane! :*:*

Nim jednak wkleję to zdjęcie, kilka ważnych informacji i odpowiedzi na powtarzające się pytania:

1. Tak, od 20 kwietnia wychodzi Kolekcja Książek Katarzyny Michalak (czyli moich, jakby ktoś nie wiedział). Jest to wydanie ładne, pełnowymiarowe, ale przeznaczone TYLKO dla punktów prasy i prenumeratorów. Nie znajdziecie tych książek w księgarniach ani "normalnych" ani wysyłkowych.
2. Obecnie jest dostępny w sprzedaży tom II czyli "Wiśniowy Dworek", za dwa tygodnie pojawi się tom III (kolejność książek i wszystkie niezbędne informacje TUTAJ), a poprzedni ZNIKNIE ze stoisk i kiosków, tak jak znikają czasopisma, gdy wychodzi następny numer. Co się dzieje z tymi znikniętymi egzemplarzami i czy można je będzie gdzieś awaryjnie kupić - nie wiem. Wolę nie myśleć, że są mielone na makulaturę jak czasopisma właśnie, bo mi serce pęknie.
Wiem jedno (bo uprzedził mnie o tym Wydawca):
3. Ilość miejsc, w których będzie można kupić następne tomy i ilość egzemplarzy w tych miejscach BĘDZIE SIĘ ZMNIEJSZAĆ. Nakład jest dostosowywany na bieżąco do zapotrzebowania i... cóż... pewnie coraz trudniej będzie zdobyć następne tomy, chyba że...
4. ... jest się PRENUMERATOREM. Wtedy masz pewność, że dostaniesz wszystkie 31 tomów na miejsce, na czas, na pewno (Wydawca zastrzegł, że może zakończyć wydawanie Kolekcji w dowolnym momencie i tylko prenumeratorzy mają pewność, że otrzymają komplet). Przy czym cena książki w prenumeracie to 11zł (koszty wysyłki gratis), a w kiosku 13,99. Nie muszę mówić, że to świetna cena za pełnowartościową książkę. Ktoś skomentował, że kupował książki za ponad 30zł a teraz można je kupić za grosze - zgadzam się i nie zgadzam. Po pierwsze dla jednych książka w cenie paczki papierosów to i tak za drogo, po drugie jednak książki wydawane "normalnie" w seriach - poczekajkowej, owocowej, ferrinowej etc... - to zupełnie co innego.Zresztą wiecie o tym, bo macie te książki na swoich półkach.
5. Ja rozumiem, że malkontenci muszą ponarzekać: że w Kolekcji nie będzie Kawiarenki i Sekretnika (nie będzie), że nie można zaprenumerować poszczególnych tytułów (nie można), że i 11zł, czy 13,99 to i tak drogo etc...etc...etc... Ale mam nadzieję, że większość z Was cieszy się z tej Kolekcji tak jak ja.

Radość tych właśnie - które się cieszą - widać poniżej. Rozbroiłyście mnie, przysyłając Wasze "Wiśniowe Dworki". :))


Dziękuję!! :*:*

9 komentarzy:

 1. Witam, ja także zakupiłam kolejny tom w Empiku i jeszcze wczoraj byl dostępny pierwszy tom kolekcji, także egzemplarze nie znikają tak szybko z punków prasowych i poprzednią książkę można jeszcze zakupić. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oo i w kolażu znalazło się moje zdjęcie ! Ja osobiście bardzo cieszę się z Pani kolekcji i mam nadzieję, że uda mi się kupić wszystkie tomy ! Proszę się nie przejmować tymi komentarzami zawsze się znajdą takie osoby, które będą musiały ponarzekać. Przesyłam pozdrowienia ze słonecznego Zamościa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne :-) Osobiście Uwielbiam okładki książek Pani Katarzyny :-) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja chętnie zamówiłabym prenumeratę, gdybym za książeczki mogła płacić co miesiąc. Prawie 170 zł wydać jednorazowo nie mam możliwości, ale będę polowała w kioskach na brakujące tytuły, bo część książek z kolekcji szczęśliwie mam już w domu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Liczę że wydawca nie przerwie wydawania, i mimo tego że ilość się zmniejsza mam nadzieję że zdobędę kolejne tomy! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że z mojej Trafiki nie znikną książki. Chcę w końcu mieć jakąś pełną, jednolitą Kolekcję. Dziękuję za wyróżnienie wśród zdjęć, jest mi miło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżdżąc tramwajami po Krakowie patrzę na wystawki w kioskach hihi Sprawdzam czy jest aktualna książka i w większości są, pięknie się prezentuję w okienkach wystawowych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja dziś zakupiłam swój "Wiśniowy Dworek". ;)

  OdpowiedzUsuń