poniedziałek, 20 października 2014

"Julia" wróciła, co z Łukaszem oraz... gdzie są żelki?

"Przystań Julii" wróciła do pierwszej dziesiątki Matrasu.pl i to w bardzo fajnej cenie. :) Bardzom ciekawa, czy powtórzy rekord "Dla Ciebie wszystko" i wejdzie na miejsce pierwsze. Jak myślicie?
Ale byłabym szczęśliwa...


W opisie tej powieści (dla niezorientowanych: jest to trzeci i ostatni tom trylogii kwiatowej) Wydawca zdradza nieco szczegółów:

Opowieść o sile marzeń i o domu, który jest w nas.
Trzeba go tylko odnaleźć.

Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków. Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość skrywa wiele niespodzianek, nie zawsze radosnych…
Julia postanowiła zacząć wszystko od nowa. Spakowała do samochodu dorobek całego życia i ruszyła przed siebie, byle dalej od rozczarowań i zdrady. Czuła, że mały domek w Bieszczadach może stać się jej bezpieczną przystanią, nie wiedziała jednak, co ją czeka na końcu drogi.
Gosia i Kamila, przyjaciółki Julii z Milanówka, muszą zmierzyć się z mroczną tajemnicą, przez którą już utraciły najbliższą im osobę. Łukasz zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę. W tej grze stawką jest życie kogoś, kogo kocha. Jeden błąd i nadzieja znów zmieni się w rozpacz.
Czy dla Gosi, Kamili i Julii znów zaświeci słońce?
Czy odnajdą bezpieczną przystań?
I czy los okaże się wreszcie łaskawy?

Uznaliśmy z Wydawcą, że po raz pierwszy będzie "cisza przedwyborcza", nie będą rozsyłane egzemplarze przedpremierowe i nikt oprócz osób pracujących nad książką nie pozna jej treści, aż do oficjalnej (5.11) lub nieoficjalnej (Targi Książki w Krakowie? - nie wiem, czy już wtedy Jula się ukaże, ale to bardzo prawdopodobne) premiery książki.
Tak więc wszyscy, którzy polubili dziewczyny z kwiatowej trylogii będą mogli powrócić w tamte klimaty w tym samym dniu. (Tylko w którym? Dlaczego ja, autorka, ciągle nie wiem, kiedy się ukażą moje książki?).
Przynajmniej nikt nie zdradzi przedwcześnie, że Łukasz...
Nic więcej nie powiem. ;)

Wyjaśnię tylko dziewczynom z fanpejdża, które się dziwiły, że mam porządek na biurku: na vlogu pokazywałam miejsce mojej pracy i rzeczywiście muszę mieć dookoła siebie porządek, żeby nic mnie nie rozpraszało. Laptop, czasem kwiatki w wazonie, herbatka i... żelki - to wszystko, co ma prawo znaleźć się na moim biurku podczas intensywnej pracy. Niekiedy słownik, jeden, czy dwa.
No, czasami milion samochodzików, jak Patik przenosi garaż ze stołu w pokoju dziennym do mojego, ale milion samochodzików się nie liczy...


Na zdjęciu, które Ania zaprezentowała na fanpejdżu zabrakło jednego, co dziewczyny oczywiście natychmiast zauważyły i o co zaczęły się dopytywać: GDZIE SĄ ŻELKI?!
No jak to gdzie? Zjadłam! :)))

Na koniec jak zwykle pytanie: Czy któraś z Was czeka specjalnie i najbardziej na "Przystań Julii"?
:*

PS. Uwaga, bo to ważna informacja: Empik zamówił na święta limitowaną edycję trylogii kwiatowej w pięknym pudełku i z niespodzianką na dodatek. Będzie to świetny i bardzo ładny prezent. Bądźcie czujne, bo ilość zestawów jest naprawdę niewielka...

20 komentarzy:

 1. Na stronie Wydawnictwa Znak jest napisane, że "Przystań Julii" będzie w sprzedaży od 27.20 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, wiedziałam, że w poniedziałki nie myślę, ale teraz już przebiłam samą siebie :D
  27 października 2014, żeby już było dokładnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. już nie mogę sioę doczekać Julijki:) Mam nadzieję że będzie 5go

  OdpowiedzUsuń
 4. No to już wiem, co dostanę w prezencie od męża :D ciekawe co to za niespodzianka będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już czekam, czekam i nie mogę się doczekać, tak samo jak przyjaciółki, które zaraziłam pani Książkami :D Jak tylko usłyszą, że mam nową książkę pani Kasi, od razu muszą ją przeczytać! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. ja czekam na trzecią część, pozostałe dwie czekają, tym razem postanowiłam nie czytać ich osobno, tak jak pozostałych książek i chociaż kusi mnie bardzo czekam na premierę i będzie wielkie czytanie, może w jeden dzień wszystkie ogarnę :) albo dwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście że czekam! :) Bardzo jestem ciekawa, co z tym Łukaszem i jak potoczą się losy Gosi Kamili, i tytułowej Julii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam, odliczam i już piszczę z radości ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Kasiu. Ja czekam i już doczekać się nie mogę. Zamówię pewnie przez Matrasa, bo do Krakowa to trochę za daleko;), pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj już nie mogę się doczekać, chyba przeczytam jeszcze raz wszystkie od początku....:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też czekam, ale czuję się też trochę oszukana. Była mowa, o tym, że kto wygra w konkursie o recenzji dostanie w nagrodę egzemplarz jeszcze przed premierą. A tu się okazuje, że jednak nie. Może lepiej ustalać jedną "wersję wydarzeń"??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czas więc najwyższy ogłosić konkurs recenzjowy, by Wydawca miał komu wysłać egzemplarze promocyjne. (...)
   Jeszcze przed premierą ogłoszę wyniki konkursu".

   Nie obiecywałam żadnych egzemplarzy przedpremierowych.

   Usuń
  2. Przepraszam. Źle zrozumiałam sens. Myślałam, że egzemplarze promocyjne=przedpremierowe. Jeszcze raz przepraszam. Mea culpa. :)

   Usuń
 12. Oj już nie mogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 13. No to prezent dla samej siebie na święta mam już zaplanowany: )

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekam, czekam bardzoooo! Mam tylko nadzieję, ze była Pani łaskawsza dla Kamili niż dla Gosi i trylogia będzie miała optymistyczne zakończenie bo innego nie przeżyję!

  OdpowiedzUsuń
 15. pezentfajna rzecz tylko zastanawiam się co maja zrobić czytelniczki,ktore już kupily trylogie -kupic drugi raz to trochę nie fair

  OdpowiedzUsuń