sobota, 30 sierpnia 2014

Moje nowe hobby... a jakie fajne!

Muszę się Wam przyznać, że jestem totalnym antytalenciem rysunkowym. Nawet ludzika (kilka kresek, kółko, kropki, buźka) potrafię wykoślawić. Z kolei jestem wyczulona na piękno, więc ta moja ułomność ciążyła mi do czasu gdy odkryłam... fotoszopa. I zaczęłam "malować" obrazem. Tworzyłam kolaże - dla własnej przyjemności, potem okładki książek i bardzo mi się to podobało, ale... czułam, że to jeszcze nie to. Że nadal jest to nie twórcze, a odtwórcze.
Parę tygodni temu w celach służbowych kupiłam aparat fotograficzny - lustrzankę. Taki zwykły, nie jakiś full wypas, ani żadne profesjonalne cudo, ale jednak lustrzankę. Bardzo ciekawa, czym się niby różni ona od cyfrówek, zrobiłam pierwsze zdjęcie i......... pokochałam to!
Stawiam pierwsze kroki w fotografii, znaczki i cyferki na aparacie to nadal magiczne symbole, ale uczę się i wiem coraz więcej.
Ponieważ najwdzięczniejszym obiektem fotografii są dzieci i kwiaty, fotografuję mojego synka i moje róże. I oto dwa zdjęcia, na ponad sto wykonanych, z których jestem zadowolona...To oczywiście najpiękniejsza, najukochańsza Lady Emma Hamilton. Zdjęcia synka pokażę, gdy uda mi się zrobić jakieś ostre. Na razie albo on jest za szybki, albo ja za wolna... :))

9 komentarzy:

 1. piękne kwiaty! :) co do dziecka - u nas na 1000 zdjęć córy wychodzi 1 ładne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia !!!
  Ja nie potrafię :( od kilku dni usiłuję zrobić zdjęcia prostej narzuty - żadne mi się nie podoba :(
  Gratuluję zakupu lustrzanki !!! Z wielką przyjemnością będę podziwiała piękne róże.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie potrafiłam. Dopóki nie kupiłam tego aparatu. Robi piękne zdjęcia, jeśli mu w tym nie przeszkadzam. Gdy tylko próbuję być mądrzejsza od niego, zdjęcia wychodzą... kiepsko... ;)))

   Usuń
 3. Ja również uwielbiam fotografować! Dlatego też rozumiem Pani zamiłowanie do tej pasji :)
  Piękne róże! :) Zachwycają swoim wyglądem oraz barwą :)
  Czekam również na zdjęcia synka :)

  Serdecznie pozdrawiam,
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te róże:) ja też uwielbiam fotografować kwiaty w ogrodzie mojej mamy, a róże są chyba najwdzięczniejszymi modelami:) ich zdjęcia chyba nigdy mi się nie znudzą;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham kwiaty:) Śliczne zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. piękne zdjęcia można ustawić taka lady jako tapete?

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne kwiaty :) Hobby bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobry początek! Co do ruchliwego dziecka sugeruję wgłębić się trochę w ustawienia aparatu albo po prostu włączyć lampę błyskową nawet w oświetlonym pokoju. Gwarantuję poprawę ostrości :) A największym plusem lustrzanki jest mała głębia ostrości czyli wyizolowanie tematu z tła. Koniec porad fotograficznych :)

  OdpowiedzUsuń