czwartek, 3 lipca 2014

Wielka Trójka - Waszym zdaniem...


W niedawnej ankiecie, gdzie mogłyście wybierać pośród ponad dwudziestu moich tytułów, za najlepsze książki uznałyście właśnie te trzy: "Ogród Kamili", "Poczekajkę" i "Mistrza". Głosowała wtedy rekordowa ilość osób, ponad 800, jeśli dobrze pamiętam, wyniki mogę więc uznać za miarodajne, chociaż po raz pierwszy jakaś książka zdetronizowała moją "pierworodną", zwykle to ona wygrywała w rankingach.

O "Poczekajce" przypominam Wam w przededniu jej ponownej premiery - z nowym Wydawcą, w nowej sukience powędruje do nowych Czytelniczek i mam nadzieję zostanie tak ciepło przez nie przyjęta, jak była przyjmowana dotychczas.

Wiem, że wolałybyście "Poczekajkę" w dawnym, zielonym wdzianku, ale było to niemożliwe ze względów formalnych, wymyśliłyśmy więc dla niej z moją kochaną Agatką - graficzką, sukienkę kurczakową. Myślę, że pasuje i do letniego nastroju, w jakim będziecie ją czytać i do treści (seria zwana słoneczną) i do koloru sukienki Patrycji w słynnej scenie z krową i tak dalej i tak dalej... Wiem, że nieprzekonanych nie przekonam, a przekonanych przekonywać nie muszę.

Tutaj jeszcze teledysk, który kiedyś, dawno temu wymyśliłam sobie i zrealizowałam. No i czekamy. Już za siedem dni dostanę do rąk zupełnie nową "Poczekajeczkę"... I Wy również. :)))


Jakie macie wspomnienia związane z tą książką? Mam nadzieję, że same dobre.
Ja po prostu uwielbiam ją za to, kim się dzięki niej stałam. A stałam się pisarką. :)

8 komentarzy:

 1. Czekam na nowe wydanie, polecę i kupię!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna Trójka - czytałam jedną - pora nadrobić podiumowe zaległości!
  A 3 tomy poczekajkowej serii mam już w komplecie na półce, udało się upolować środkowy tom w fajnej cenie - teraz tylko czasu, czasu i jeszcze raz czasu ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Achh Poczekajka... ile raz ja ją czytałam, mam jeszcze egzemplarz w twardej oprawie w obwolucie zielonej sukienki:))) zresztą jak całą serię łącznie z sekretnikiem:)) Pamiętam jak płakałam czytając ostatnie zdanie w ostatniej części, a były to łzy wzruszenia, ale i smutku,że to już koniec. Chyba niebawem do niej wrócę bo brakuje mi polowania na miotłę i kocura;D

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę sobie znowu przeczytać "Poczekajkę" :) a wspominam bardzo dobrze, pierwszy raz czytałam ją 6 lat temu więc troszkę czasu już minęło ale nadal zachwyca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Poczekajki" jeszcze nie czytała więc jak tylko się ukarze to od razu kupuję i w drodze do domu już zacznę czytać :))).
  Teledysk śweitny i otrzymujesz ode mnie Kasiu I miejsce za drugoplanową rolę :))

  OdpowiedzUsuń
 6. "Poczekajka" to pierwsza książka, dzięki której Panią poznałam i nieważne co bym przeczytała, jest to moja ulubienica od samego początku. Dzięki niej wierzę, że marzenia naprawdę się spełniają, zechciałam również dzięki niej zostać weterynarzem w zamojskim ZOO, o ile takie istnieje. Kocham tą książkę i wg mnie jest kwintesencją Pani twórczości. Zawsze też utożsamiałam Patrycję z Panią.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Poczekajka" zawsze, ale to zawsze będzie mi się tłumaczyć z czymś pięknym! Niby to zwykła książka, ale jedna... ah, chyba przeczytam sobie ją jeszcze raz. :)

  Ps. Tak samo uwielbiam teledysk to poczekajki jak samą książkę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie piękne ale różowa taka kobieca, subtelna, po prostu cudo!

  OdpowiedzUsuń