czwartek, 17 lipca 2014

Skromne dwie perełki i jedna wiadomość....

Ten napis na ścianie obdrapanego budynku przy stacji kolejowej Tłuszcz zawsze mnie zachwyca. Postanowiłam podzielić się nim z Wami:


Perełką z mojego ogrodu również chcę się podzielić. Chyba najpiękniejsza, zachwycająca Nostalgie. Pamiętacie jej opis z "Ogrodu Kamili"? Oto i ona:


Wiadomości mam cztery, zamiast jednej, a są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

28 sierpnia ukaże się "Dla Ciebie wszystko", czyli kontynuacja "W imię miłości" i "Wiśniowego Dworku" (ech, jak ja lubię tego drania Daniela van der Welt...)

24 września ukaże się "Kawiarenka pod Różą", czyli książka z przepisami na słodkości i wstępem do "Amelii", która swego czasu miała nosić tytuł "Zabajka". Myślę, że spodoba Wam się główna bohaterka i treść tej powieści, bo jest... jakby to określić... Sklepikowo-Poczekajkowa.

W październiku będzie miał premierę IV tom Kronik Ferrinu (mój ulubiony), czyli "Wojna o Ferrin". Już nie mogę się doczekać...!

Natomiast  W LISTOPADZIE (podkreślam, bo o tę książkę pytacie najczęściej) ukaże się trzeci i ostatni tom serii kwiatowej, po "Ogrodzie Kamili" i "Zaciszu Gosi", czyli "PRZYSTAŃ JULII". Już zaczęłam ją pisać i zaczyna się ciekawie. Może skończy nieco mniej dramatycznie, niż poprzedniczki, ale nie obiecuję, bo wiecie, co ja mam z tym zakrętem... ;)

Niedługo zaprezentuję Wam okładki do wyżej wymienionych powieści w pełnej krasie. Czekam tylko na ostatnie poprawki.

I na koniec zwyczajowe pytanie: na którą z premier czekacie najbardziej?
(Wiem, wiem, że na Julkę, ale może również na Ferrin? Albo Amelię? Czy dalsze losy Ani z Jabłoniowego Wzgórza i Daniela z Wiśniowego Dworku?).

20 komentarzy:

 1. ja osobiście na dla ciebie wszystko reszta zbiblioteki tez kocham the best hakera zawsze chciałam skonczyc informatykę poległam na angielskim jezyki to moja pieta achillesoaw

  OdpowiedzUsuń
 2. ja się muszę przyznać, że nie czytałam jeszcze "W imię miłości", dlatego hurtem chcę kupić dwie części, natomiast koleżanki na półce w moim księgozbiorze czekają na "Przystań Julii", a przede wszystkim na kolejną część Ferrinu, ta seria jest ulubiona i nie wyobrażam sobie, żeby jej zabrakło :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Napis faktycznie intrygujący, daje do zastanowienia się. Ja jak większość czekam na Przystań Julii i Dla Ciebie wszystko ale na pierwszym miejscu u mnie to Kawiarenka pod różą. Kroniki Ferrinu muszą poczekać do zimy, chyba mam przesyt fantastyką :)))
  Pozdrawiam w prosty sposób bez zakrętów :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście na Julkę :D Ale proszę, Kasiu trochę mniej śmierci i smutku! Jeśli jeszcze komuś coś się stanie to rzucę tą książką o ścianę... "Kawiarenka pod Różą" zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja oczywiście czekam najbardziej na te Dwie .. pierwszy oczywiście Ferrin i Dla Ciebie wszystko, kurcze jakoś wbił mi się do głowy wszystko dla miłości i nie mogę przestawić na nowy;) Bardzo mądry ten napis na ścianie..

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ oczywiście, że czekam na wszystkie z wielką ciekawością :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na Przystań Julii i Amelię.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Przystań Julii"! Chociaż obiecałam sobie, że po "Zaciszu Gosi" nie przeczytam już żadnej Pani książki, ale... tak bardzo je lubię, że nie mogę sobie odmówić. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zdecydwoanie najbardziej na Ferrin chociaz wszystkie uwielbiami i pochłaniam pasjami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ach ja również z niecierpliwością czekam i na "Przystań Julii", i na Ferrin... :) W tej chwili właśnie pochłaniam "Serce Ferrinu" i prawdopodobnie dzisiaj wieczorem skończę... Nie do wiary- dwa tomy Kronik Ferrinu w zaledwie dwa dni z gryzem! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pewnie nie będę oryginalna, ale czekam na wszystkie. Ze wszystkimi bohaterami jestem związana i wszystkich wspominam ciepło i z sentymentem. Cudownie, że już niedługo będzie kontynuacja "W imię miłości" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam bardzo na Kawiarenkę ....Mam nadzieję ,że Przystań Julii będzie o wiele pogodniejsza niż Zacisze Gosi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam, właśnie jestem po lekturze "Ogród Kamili". Prawdę mówiąc wzruszyłam się tą opowieścią, odnalazłam w głównej bohaterce siebie, tak samo jak ona jestem naiwna, wierzę w miłość, w dobrych ludzi, uwielbiam książki i kwiaty, a nawet wiek się zgadza.... Przeżywałam wraz z Kamilą jej przygody, nie raz popłynęła łza, a nie raz chciałoby się wykrzyknąć, że to przecież nie możliwe, albo że to moja historia... Może nie powinnam tego pisać, ale swojego Ukochanego poznałam w podobny sposób jak Kamila, na dyskotece, on mnie zauważył, chciał się właśnie zabawić z niewinną dziewczyną i porzucić, gdy tymczasem zakochał się i za parę dni pobieramy się ;)
  Zakończenie? Hmmm... Z niedosytem, zabrakło czegoś, ale już dziś wiem, że kupię "Zacisze Gosi" a następnie "Przystań Julii" ;)
  Dziękuję, że mogłam odnaleźć siebie w tej powieści i mogłam doświadczać na nowo tych samych uczuć i emocji i przeżywać je z bohaterką ;)

  Pozdrawiam serdecznie ;)
  Angelika.
  http://kobiecym-sercem-pisane.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabrakło II tomu, czyli Zacisza Gosi ;)
   Bardzo piękny wpisik. Dziękuję!

   Usuń
 14. Na Przystań Julii i Daniela van der Welta! :) Już daty premiry dodałam na pasek bloga gdzie oczekuję na premiery

  OdpowiedzUsuń
 15. Ferrin. Choć po tym, co zdarzyło się w Zaciszu z jednym z moich ulubionych tam bohaterów na J jestem ciekawa, co się tam jeszcze może zdarzyć, źeby mnie zaciekawiło. Jesień pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jejkuuu dlaczego Ferrin jest dopiero w październiku? :((
  Na Sercu Ferrinu płakałam chyba z sześć razy nie mogę się doczekać na kolejną część i bardzo szkoda, że Kroniki mają tylko pięć części, ponieważ kocham tę powieść. Najlepsze książki jakie w życiu czytałam to właśnie Kroniki Ferrinu.
  Dziękuję Pani, za napisanie tak wspaniałych książek.
  Pozdrawiam gorąco, czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, biorąc pod uwagę, że niektórzy czekali na II tom trzy lata, październik jest tuż tuż ;)
   I bardzo się cieszę, że tak podobają Ci się moje ukochane Kroniki
   :*

   Usuń
 17. Na "Przystań Julii" oczywiście czekam z niecierpliwością tak samo jak na "Dla Ciebie Wszystko" , ale zaintrygowała mnie "Kawiarenka Pod Różą", która jakoś do tej pory mi umknęła w zapowiedziach. Połączenie serii poczekajkowej z niespodziankową mmmm brzmi pysznie i już czekam na przedsprzedaż :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja czekam na wszystkie z taką samą niecierpliwością! No może trochę skłamałam, prawie taką samą bo chyba na Ferrin najbardziej :) A moje Serce Ferrinu pachnie jeszcze bryzą morską, gdyż w tym roku to Ono było nieodłącznym elementem moich wakacji:) Chyba to już taka tradycja, że wyjeżdżają ze mną na każde wakacje Pani książki:)

  OdpowiedzUsuń