niedziela, 23 marca 2014

Wielki Konkurs Okładkowo - Poczekajkowy

Nie, nie, to nie będzie głosowanie na najładniejszą okładkę z przedstawionych parę postów niżej, ale... coś znacznie ciekawszego.
Otóż jak wiecie, "Poczekajka" już niedługo będzie miała nowego Wydawcę, a wraz z nim nową szatę graficzną, na którą tym razem będę miała (niebagatelny) wpływ.
Pomyślałam sobie, że może któraś z Was - Czytelniczek - miałaby pomysł na okładkę. Pomysł tak dobry, że zapragnęłabym "Poczekajki" właśnie w takiej "sukience". Już raz podjęłam współpracę z zupełnie nieznaną w branży wydawniczej graficzką-ilustratorką, Sandrą, z którą przygotowałyśmy pięć wspaniałych okładek do Kronik Ferrinu, dlaczego zatem nie powtórzyć takiego eksperymentu? Wierzę, że w Polsce są nieodkryci zdolni graficy, i niniejszym zapraszam ich do zabawy.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Również ci, którzy już ze mną współpracowali - znajomości się w tym momencie dla mnie nie liczą, tylko dobro książki. Należy zaprojektować front okładki do I tomu, czyli do "Poczekajki". Fotografie można czerpać z internetu (uwaga na prawa autorskie! oczywiście prawa do fotografii również zostaną zakupione), albo posiłkować się fotkami, które już były wykorzystane na okładce (mówię o tej kobiecie w zielonej sukni ;), według uznania i pomysłu Twórcy. Jeden Twórca może przesłać wiele projektów.

Konkurs trwa do końca kwietnia 2014, projekty (plik .jpg w wielkości "przyjaznej" czyli do 1MB) należy przysyłać na adres p. Ani Nowak anowak.koordynator@gmail.com z imieniem i nazwiskiem Twórcy, adresem korespondencyjnym oraz mailowym oraz dopiskiem, że Twórca zgadza się na zaprezentowanie projektu na moim blogu.

Teraz uwaga: w trakcie trwania konkursu, a także po jego zakończeniu, będę prezentowała tutaj najładniejsze okładki z nadesłanych. Może będzie mała ankieta, byście także Wy się wypowiedziały? Jeżeli któraś mnie oczaruje tak, że zapragnę w nią ubrać "Poczekajkę" (mam nadzieję, że taka się znajdzie wśród nadesłanych), z Autorem zostanie podpisana umowa, zostanie on wymieniony w stopce redakcyjnej oraz otrzyma stosowne wynagrodzenie.

Mam nadzieję, że ten pomysł chwyci, bo bardzo bym chciała ujrzeć "Poczekajeczkę" w nowej, ślicznej sukience. Dodam, że następne tomy również trzeba będzie ubrać na nowo...
A teraz czekam na pierwsze zgłoszenia. :)

9 komentarzy:

 1. świetna inicjatywa pani Kasiu :) Popieram i zaraz udostępniam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł :) O konkursie przeczytałam dobrych kilka godzin temu i nie mogę przestać myśleć o okładce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co kilka tygodni mam ochotę odświeżyć sobie poczekajkowy teledysk, czy został on usunięty? Nigdzie nie mogę go znaleźć ;((

  OdpowiedzUsuń
 4. Udostępniłam już na FB i nie mogę się doczekać propozycji, bardzo jestem ciekawa, czy dorównają pierwszej okładce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja już wysłałam..... Na nic się nie nastawiam :). ale samo tworzenie sprawiło mi niesamowitą przyjemność. Jestem po " W imię miłości".... niedziela spędzona na karmieniu ducha dobrą treścią. Sama mam 10-letnią córeczkę.... nic więcej nie powiem jak tylko....DZIĘKUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń