piątek, 15 listopada 2013

Ha! Jestem pisarką międzynarodową!

Długo trzymałam tę informację w tajemnicy, żeby nie zapeszyć, ale dziś mogę ogłosić, że "Rok w Poziomce" (czyli "God w Romaszkie" - bardzo jestem ciekawa, czy tytuł i okładka będą właśnie takie) zostanie wydany w Rosji przez jedno z największych (jeśli nie największe) rosyjskich wydawnictw, natomiast z innym krajem jest negocjowana umowa o "Nadzieję". A to dopiero początek, bo wiem, że pewną drogą memu sercu książką są zainteresowani w jeszcze innej stronie świata, natomiast kolejną zupełnie gdzie indziej. A przecież mam tych książek osiemnaście! (A jeśli liczyć wszystkie napisane, to 22). Dzieje się, Dziewczęta, ja Wam mówię...

Cieszę się, że Wydawcy, nasi krajowi, na tyle uwierzyli w moje książki, żeby prezentować je poza granicami. Bardzom ciekawa, dokąd zawędrują...

Następnym krokiem będzie scenariusz, bo ja marzenia o ekranizacji nie odpuszczę (nie byłabym sobą, gdybym odpuściła), ale to już nie w tym roku i nie w przyszłym. Choć kto wie...?

Minikonkurs ogłoszony na stronie Klubu Miłośników Książek Moich wygrywa Jolanta Prusakowska, bo zgadła, że "Rok w Poziomce", Rosja, i "Nadzieja", drugiego kraju, dopóki nie zostanie podpisana umowa na razie nie zdradzę. Jola, gratuluję!!!

A ponieważ dobrych wiadomości nigdy za wiele, oto "najmłodsza" po zaledwie tygodniu od premiery na 14. miejscu Top40 Empiku.

43 komentarze:

 1. Kasiu-dzięki wielki.Ja wydedukowałam sobie w swoim "małym rozumku",ze Rosjanie maja słowiańską duszę i tak jak my kochają takie klimaty!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze wydedukowałaś! :)

   Usuń
 2. Gratulacje. Ja właśnie dziś dostałam "Rok w poziomce" i "W imię miłości" więc będę kontynuować przygodę z serią owocową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anne18, bardzo mnie cieszy, że będziesz kontynuować przygodę z moimi książkami. A Twoja przygoda z "Rokiem w Poziomce" cieszy mnie w szczególności! ;)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję!!! Z całego serca dziękuję! :)

   Usuń
 4. Pani Kasiu, cóż za wspaniałe informacje! Bardzo się cieszę! :) "Rok w Poziomce" darzę szczególnym sentymentem. Cudownie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sylwia_85, dziękuję za dobre słowa! :))

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Stokrotka Aga, a ja serdecznie dziękuję!! :)

   Usuń
 6. Wspaniale!
  Gratuluję!
  Jestem baaardzo z Pani dumna! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kama, a ja jestem baaardzo dumna z siebie! ;)

   Usuń
 7. Moje gratulacje Kasiu! :D Zasłużyłaś ! Podbijaj świat :D
  Gratuluję również Pani Jolancie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sylwia, Rosja to dopiero początek! ;D

   Usuń
 8. Gratuluję Autorce :) Cieszę się tym bardziej, że to właśnie od "Roku..." rozpoczęła się moja przygoda z książkami Kejt Em

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ejotku, ja również się bardzo cieszę! ;)

   Usuń
 9. Gratuluję:)
  Przy okazji - z czasów szkolnych bukwy pamiętam i jako żywo pseudonim widzę, w wolnym tłumaczeniu Kejt Lud? Można wiedzieć czemu akurat tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anek, dziękuję!

   Mój pseudonim to nie "Kejt Lud", lecz "Kate Woods". ;D

   Usuń
 10. I ja przyłączam się do gratulacji!!! :)))

  OdpowiedzUsuń
 11. Kasiuuu GRATULACJE :D no no to będziesz musiała pomyśleć niedługo o zmianie swojego bloga na kilku-języczny, tak żeby wielbiciele z innych krajów mogli tu zaglądać i czytać o nowościach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, chyba trzeba będzie nad tym pomyśleć! ;D

   Usuń
 12. To cudowne wiadomości !!! Kasiu, Twoje książki zasługują na to by zachwycać również czytelników w innych krajach :)) Trzymam kciuki za sukces :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymaj, trzymaj kciuki za sukces! :)

   Usuń
 13. Super, masz bohaterów z rosyjskimi korzeniami, następne książki więc też pewnie zostaną przetłumaczone na ten piękny, melodyjny język.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie. ;D

   Usuń
 14. Gratuluję i wcale sie nie dziwię bo książki piszesz po prostu fantastyczne:) Mój plan mieć je w swojej bibliotece wszystkie:))
  Juz niedługo można je bedzie kupic nie tylko w Polsce i Rosji:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu M, dziękuję za serdeczne słowa! Mam nadzieję, że już wkrótce zrealizujesz swój plan. ;)))

   Usuń
  2. Na pewno go zrealizuję bo półeczka już uszykowana i dwie pozycje juz stoją:))

   Usuń
 15. Cieszę się że, książki Katarzyny Michalak staną się wkrótce prezentem także dla moich zagranicznych znajomych :) bo, będę zaznajamiać z nimi kogo tylko się da!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że będziesz ich zaznajamiać z moją twórczością! Bardzo! :)

   Usuń
 16. Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie! :)

   Usuń
 17. Gratuluję Kasiu,z całego serca:)))w mojej bibliotece brakuje Twoich dwóch książek- Roku w poziomce i Powrotu do poziomki,poza tym są wszystkie-przeczytane-pisz,bo już tęsknię za dalszym ciągiem Ogrodu Kamili:))))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Jesteśmy z Ciebie dumne i to jak! Katarzyno Michalak, nasza najulubieńsza autorko.
  Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, dziękuję!!! :)

   Usuń
 19. No i super! Ja mam już przedsmak 'międzynarodówki', bo w mojej biblioteczce znajduje się "Rok w Poziomce" w języku rosyjskim.
  Ja bym chciała, żeby książki ukazały się w języku angielskim. Wtedy mogłabym takie wersje przesłać mojej Oli, która mieszka w Stanach. Co prawda, przesyłam jej polskie wydania, ale z tych cieszyć może się tylko ona. Gdyby były po angielsku, wtedy mogłaby przekazywać je dalej, swoim znajomym.
  No ale i tak trzeba się cieszyć, bo nasza Kasia Michalak będzie teraz Michalak eksportową! :D
  Pozdrawia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta, zobaczymy, co przyniesie przyszłość! ;D

   Usuń