poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Konkursy, konkursy... i Pożegnalny Quiz Owocowy

Najpierw zacznę od Pożegnalnego Quizu Owocowego, choć w tytule posta jest on na drugim miejscu. Quiz ten odbędzie się w sobotę o godzinie 22.00. 

Oto Regulamin Quizu:

1. Pytania będą dotyczyć czterech pierwszych tomów serii owocowej, tzn. "Roku w Poziomce", Powrotu do Poziomki", Lata w Jagódce" oraz "Wiśniowego Dworku".

2. Pytań będzie 20 - po 5 na każdy tom. Zadaję je ja, Katarzyna Michalak.

3. Uwaga!!! Pytania będą "wymieszane", tzn.: najpierw może pojawić się pytanie dotyczące treści "Wiśniowego Dworku", potem "Roku w Poziomce", potem "Lata w Jagódce", potem znów "Wiśniowego Dworku", a dopiero potem na przykład "Powrotu do Poziomki".

4. Na udzielenie odpowiedzi na pytanie jest dwie minuty czasu.

5. Liczy się czas dodania odpowiedzi. Osoba, która udzieli jej najszybciej, otrzymuje 3 punkty. Druga i trzecia odpowiedź to odpowiednio 2 i 1 punkt. Pozostałe miejsca są poza punktacją.

5. Wygrywają te osoby, które zdobędą najwięcej punktów.

6. Po zakończeniu quizu każda z Was będzie mogła obliczyć sobie ilość punktów - Wasze komentarze nie będą wprawdzie wchodziły w czasie rzeczywistym, bo trzeba je będzie zatwierdzić, ale blogger podaje dokładny czas wpisania komentarza i ten czas będzie się liczył.

Na zachętę powiem Wam, że wygrana jest bardzo zacna. Razem z Wydawcą zadaliśmy sobie sporo trudu, by ją skompletować, bo niektóre wydania są już niedostępne: dwa komplety pięciotomowej Serii Owocowej w twardych okładkach, z dedykacjami na życzenie. Myślę, że jest o co powalczyć i myślę również, że zabawa może być przednia.


Chociaż ma to być quiz pożegnalny, jeśli zabawa się uda, nie wykluczam powtórki.

To tyle na temat Quizu Owocowego, ale to i tak jeszcze nie wszystko. Jak już wspomniałam we wczorajszym poście, na stronie Klubu Miłośników Książek Moich, 16. sierpnia rozpoczął się konkurs na fotografie miejsc, do których wraz z Wami zawędrowały moje książki. Potrwa on do 23. sierpnia.

Asymaki do 24. sierpnia trwa konkurs, w którym odpowiadacie na pytanie: "Co jest najbardziej urzekającego w książkach Katarzyny Michalak?"

Trzeci konkurs zorganizowała Izuś. Jego zasady tutaj.

Ostatni konkurs, to konkurs z "Mistrzem" i bookmania.com.pl.

Endżoj! :)

PS. W komentarzach pod tym postem możecie dodawać informacje o innych konkursach, w których do wygrania są moje książki, jeżeli o jakichś wiecie, a ja ich tu nie wymieniłam.

18 komentarzy:

 1. ze znajomością trzech tomów będę ostro walczyła

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko wychodzi na to,że znam wszystkie:) jako,że mam również w posiadaniu, z chęcią pokibicuję uczestnikom:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze na stronie KMKKM jest zagadka (bez wygranych) - nad jaką książką obecnie pracujesz :) cytat wskazuje mi na Ferrin, ale... dlaczego nad Ferrinem pracujesz? :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo, lasko nebeska, przygotowuję go do druku. Czyli redakcja-korekta-korekta-redakcja, a w tym wszystkim ja, która muszę każdą kropkę zatwierdzać. Za to mam radość z przebywania w Ferrinie ;)

   Usuń
  2. No tak, już wiem :) oj, chyba muszę znów do magicznego Ferrinu wrócić. No muszę, inaczej się uduszę! :)

   Usuń
 4. Nie no, wyjdzie na to, że sama będę sobie odpowiadała na pytania! Ewentualnie na zmianę z Kaśkiem.

  Nie chciałybyście kompleciku na prezent dla kogoś? Albo choćby do zaprzyjaźnionej biblioteki??

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry wieczór. W pierwszych słowach mojego listu donoszę, że W imię miłości dostałam, ale miałam w posiadaniu przez minut kilka, albowiem skubnęła mi go moja mama do czytania. Dostałam juz 2 smsy z "och" i "Ach" (w skrócie;)
  W drugich słowach mojego listu z przykrością stwierdzam, że serii owocowej nie znam, więc zazdraszczam i obchodzę quiz szerokim łuk...tfu smakiem.
  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Recenzję w wiadomym miejscu zamieszczę, kiedy się ogarnę z bieżącymi zobowiązaniami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za udostępnienie informacji o konkursie:)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcemy, chcemy, bardzo chcemy! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli będę miała możliwość wzięcia udziału w quizie w sobotni wieczór, to z pewnością to uczynię :) Po prostu jeszcze nie wiem, co mój mąż wymyśli na ten dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Kasiu, wczoraj otrzymałam "W imię miłości". Zaczęłam czytać wieczorem, kończyłam koło 4 nad ranem. Wtedy zadzwonił budzik mojego męża, gdy zobaczył nad ranem swoją zapłakaną żonę nie wiedział o co chodzi, myślał, że coś się stało, ale po chwili oprzytomniał, popatrzył na książę i skwitował ->Michalak i wszystko jasne<- :)
  Pani Kasiu jestem pod wrażeniem! Znów! Książka przepiękna, wciągająca, wzruszająca i jedyna w swoim rodzaju!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Michalak i wszystko jasne", hahaha, aleście mi oboje humor poprawili! To chyba najpiękniejszy komplement, jaki mąż Czytelniczki może powiedzieć autorce. :*:*

   Usuń
 10. A ja nie dotarłam do Wiśniowego dworku i W imię miłości...trudno byłoby walczyć bez znajomości dwu z pięciu książek :-(...a nagroda super!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednej z trzech. W imię miłości nie bierze udziału w quizie. Jest za młode. ;)

   Usuń
 11. "W imię miłości" dotarło i... przepadło, bo paczkę odebrała mama moja. Może odda?

  Książki czytałam, zacny komplecik w domu jest, ale w quizie udział biorę - może prezent dla biblioteki gminnej zdobędę?

  OdpowiedzUsuń
 12. Hm... w sumie mam wszystkie Twoje książki z wyjątkiem najnowszej, ale może też spróbuję, w sumie to fajny prezent pod choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja chciałam i to koniecznie wziąć udział w Quizie. Co prawda wszystkie książki jakie przeczytałam miałam z biblioteki ale miło by było mieć swoje własne. Niestety późno wróciłam z pracy i konkurs przeleciał mi pod nosem. Trudno może następnym razem się uda.

  OdpowiedzUsuń