niedziela, 14 kwietnia 2013

Wyjątkowe Top20 Recenzentek - nowy ważny konkurs!!


 Każdą książkę piszę w jakimś celu.

Nie tylko po to, by zapewnić Czytelnikom dobrą lekturę – w swoich powieściach poruszam trudne tematy, by skłonić czytających do refleksji, a także do konkretnych działań. Tak było
z Rokiem w Poziomce, gdzie jedną z bohaterek jest dziewczyna umierająca na białaczkę – po ukazaniu się tej książki dostawałam maile od Czytelników, którzy zgłosili się na dawców szpiku kostnego. Natomiast  Adela z serii Sklepik z Niespodzianką, ze względu na chorobę tytułowej bohaterki, stała się ambasadorem walki z rakiem piersi w Wielkopolsce. 

Tym razem oddaję w ręce Czytelników książkę poruszającą temat jeszcze bardziej delikatny, a zarazem wstrząsający: problem psychozy poporodowej. Urocza, inteligentna, zdrowa kobieta, matka nad życie kochająca swą nowo narodzoną córeczkę staje się tytułową Bezdomną, kobietą skazaną na wegetację i pogardę. Pracując nad powieścią, która miała być jedynie opowieścią o losie bezdomnych, odkryłam problem znacznie poważniejszy, z którym może się zetknąć każda kobieta i jej rodzina – to problem depresji poporodowej i jej najcięższej postaci, czyli właśnie psychozy. 
Powieść tę wyrwałam sobie z serca, bo pisać o bohaterce, której serdecznie współczułam,
o tym, co zrobiła swojej córeczce i jak potem karała za to samą siebie; było bardzo, bardzo trudno, ale jeśli ta książka uratuje choć jedną matkę i jedno dziecko – warto było. Mam nadzieję, że ta książka po pierwsze otworzy oczy społeczeństwu na istnienie tego zagrożenia, po drugie – uprzedzi przyszłą matkę o możliwości wystąpienia tego stanu właśnie u niej. Może któraś z Czytelniczek, poruszona historią Bezdomnej, skuteczniej poprosi o pomoc i ta pomoc zostanie jej udzielona, a Czytelniczka i jej dziecko zostaną uratowane

Po to napisałam tę powieść.
 
           A skoro książka jest wyjątkowa to i konkurs na Top20 Recenzentek musi być wyjątkowy. Otóż zgłaszać do konkursu możecie tylko i wyłącznie recenzje "Nadziei" (skoro seria z czarnym kotem, to seria z czarnym kotem). Nie muszą to być recenzje z Waszych blogów, nie muszą być to recenzje profesjonalne. Czasem ujmie jurorów parę pięknych zdań. Nie muszą to być również opinie już istniejące, do końca trwania konkursu macie szansę napisać własną i zawalczyć o książkę. Nagrodą będą przedpremierowe, dedykowane egzemplarze "Bezdomnej", przy czym to Wydawca dokona wyboru tych dwudziestu zwycięskich. Może oprócz "Bezdomnej" Znak przygotuje jeszcze jakąś niespodziankę? Naprawdę warto!
Linki do recenzji wklejajcie w komentarze pod tym wpisem. Umieszczę go zaraz obok, by łatwiej było trafić. Konkurs trwa do końca kwietnia.
Na koniec jeszcze jedna niespodzianka: ja dokonam swojego wyboru i oddam własnych dziesięć egzemplarzy m.in. Czytelniczkom, które wypowiedziały się w konkursie "Która była Twoją pierwszą", bo bardzo mi się podobały niektóre wpisy. 
Dodatkowo "Bezdomną" otrzyma pięć Czytelniczek, z którymi konsultowałam powieść w trakcie pisania: Gosia M., moja najdroższa Przyjaciółka, Sabinka, Kasiek, Miłośniczka Książek i nieoceniona Karolina L. Jestem Wam, kochane, przewdzięczna.

Mam nadzieję, że weźmiecie udział w konkursie, ja na razie się z Wami żegnam - wyjeżdżam popracować nad "Jabłoniowym Wzgórzem".
Do przeczytania za tydzień!!

60 komentarzy:

 1. Bezdomna to na dzień dzisiejszy najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka, dlatego z przyjemnością staję do konkursu.

  http://alison-2.blogspot.com/2012/10/nadzieja.html

  Przy okazji serdecznie gratuliję szczęściarom, które już teraz ksiażki mają zapewnione :-) Nie mogę się doczekać Waszych recenzji :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z niecierpliwością czekam na tę książkę. Czuję, że będzie ogromnie poruszająca.

  http://e-brudnopis.blogspot.com/2012/06/nadzieja-recenzja.html

  OdpowiedzUsuń
 3. O Bezdomną zawalczę, boje się jej, ale MUSZĘ ją przeczytać.

  Oto moja recenzja Nadziei:
  http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/2012/06/gdzies-tam-jest-nadzieja-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo czekam na Bezdomną:)))
  http://www.zakurzonapolka.pl/2012/07/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nie mogę się doczekać tejże powieści :D Tym bardziej, że temat depresji poporodowej jest mi bliski, ponieważ zdarzył się w naszej rodzinie :(

  http://ogrodpelenksiazek.blogspot.com/2012/06/przedpremierowo-nadzieja-katarzyna.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam.
  Cóż,że"Bezdomna"mną poruszy,nie wątpię.Poród i mały kryzys mam za sobą.
  To świetnie,że Katarzynka porusza,ten temat.
  Jest trudny i prawie niedostrzegalny,by nie rzec,lekceważony.
  Do konkursu przystąpię,recenzją,która już istnieje.Wstawiam więc link...
  http://powertex-ewa.blogspot.com/2012/06/wielkie-radosciczyli-chwila-z.html
  Pozdrawiam cieplutko.Ewa Maćkowiak.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy tom serii z kotem był niesamowity, więc spróbuję zawalczyć o kolejną powieść :)

  http://zaczarowane-strony.blogspot.com/2012/06/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 8. To książka,na którą chyba czekam najbardziej.Biorę udział.
  http://stokrotka2217.bloog.pl/id,332024220,title,KATARZYNA-MICHALAK-NADZIEJA-TER-MEDIA-WYDAWNICTWO,index.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Nadzieja jeszcze przede mną...może uda mi się jeszcze przeczytać, bo o Bezdomnej marzę :)

  weny twórczej życzę!

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurczę, Kasiu, szkoda, że nie wiedziałam o czym dokładnie będzie "Bezdomna". Mam koleżankę, która jest porzuconym dzieckiem właśnie wskutek depresji poporodowej jej matki... Teraz tym bardziej muszę tę książkę jakoś zdobyć!

  OdpowiedzUsuń
 11. To już wiem, że lektura Bezdomnej będzie traumatycznym przeżyciem.

  http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2013/03/normal-0-21-katarzyna-michalak-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nie skończyłam czytać "Nadziei", ale może ten konkurs będzie dobra motywacją??? Zobaczymy, choć przyznam szczerze, że myślałam, że ten tytuł będzie po prostu o bezdomnej dziewczynie...

  OdpowiedzUsuń
 13. Wstyd się przyznać, ale Nadziei jeszcze nie czytałam, w mojej bibliotece ciężko ją dostać. Wszystkim życzę powodzenia i ciepłego, słonecznego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 14. W takim razie i ja się może zgłoszę. Bezdomnej oczekuję już od jakiegoś czasu, a znając treść "Nadziei" wiem, że będzie wyjątkowa:

  http://recenzje-leny.blogspot.com/2012/06/katarzyna-michalak-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękuję Kasiu :) Z niecierpliwością będę wyczekiwała "Bezdomnej".
  A Wam, drogie czytelniczki, życzę powodzenia w konkursie. Walczcie o tę książkę z całych sił! Książka jest tego warta - wierzcie mi, bo wiem, co mówię :)
  Zatem trzymam za Was kciuki,
  a Tobie, Kasiu, dziękuję raz jeszcze za tak emocjonującą powieść :*

  OdpowiedzUsuń
 16. Koniecznie muszę przeczytać ,,Bezdomną"!
  http://maniaczytania.blogspot.com/2012/06/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 17. Szkoda, że tylko recenzje "Nadziei", bo ta powieść jeszcze przede mną i nie zdążę jej przeczytać nawet do końca maja... :(
  Ale życzę powodzenia wszystkim osobom, które wezmą udział. Wierzę, że warto. Książka porusza ważny temat.
  A Tobie Kasiu gratuluję wytrwania w jej pisaniu. Domyślam się, że było naprawdę trudno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak! Kasiu, przeszłaś samą siebie! "Nadzieja", ech... Specjalnie zarwałam noc, aby ją przeczytać. Powieść będzie mi bliska sercu do końca moich chwil. Doskonale wiem, przez jakie piekło przeszła Liliana, więc tym bardziej nie mogę się pozbierać po przeczytaniu tej książki...
   Recenzja, jeszcze świeża, zaraz po przeczytaniu. Chaotyczna, bo nie da się inaczej. Tyle emocji, tyle łez. I to zakończenie!
   http://slowaczytane.wordpress.com/2013/04/28/nadzieja-katarzyna-michalak/

   Usuń
 18. Czekam na "Bezdomną". Poruszany temat jest mi znany. Nie, nie z autopsji (na szczęście) ale moja znajoma miała problem po urodzeniu dziecka i trafiła do szpitala psychiatrycznego... Już jest ok od kilku lat ale nie było wesoło. Dale bierze lekarstwa...
  Moja recenzja tutaj http://paciaciakowo.blogspot.com/2012/09/nadzieja-katarzyny-michalak-gdy.html

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja Pani Kasiu to już się nie mogę doczekać "Lidki" na mojej półeczce!
  Mam nadzieję, że ten tydzień spokoju przyniesie Pani samą wenę twórczą. Nie ma to jak wiosna na Pani blogu i ogólnie w mojej mieścince, a mnie akurat choroba chwyciła, że głos straciłam :-(
  Z moich osobistych refleksji wynika, że każda z Pani książek niesie w sobie głębokie przesłanie. Nie zawsze jest ono tak jasne i trzeba chwilę pomyśleć po przeczytaniu, zastanowić się, nabrać do pewnych spraw dystansu, spojrzeć na nie trzeźwym okiem. Za takie właśnie chwile cenie sobie Pani książki (no i za milionową dawkę łez i śmiechu!)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 20. Dołączam i ja z ubiegłoroczną recenzją:

  http://anek7.blogspot.com/2012/06/gdzie-jestes-nadziejo.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Na Bezdomną czekam z niecierpliwością więc więc chętnie się zgłaszam. Oto link : http://anne18-recenzentka.blogspot.com/2012/06/31-katarzyna-michalak-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 22. Także staję do konkursu, bo odkąd opowiadałaś w łódzkim Sphinxie o kulisach powstawania powieści, nie mogę się jej doczekać :)
  http://wsrod-ksiazek.blogspot.com/2012/06/katarzyna-michalak-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 23. Hmm.. chyba spróbuję, chociaż jestem początkującą recenzentką i robię wiele błędów... spróbować mogę. :P Przecież to tylko zabawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo bym chciała

  http://uzaleznionaodczytania.blogspot.com/2012/06/nadzieja_11.html

  OdpowiedzUsuń
 25. Jestem świeżo po lekturze, więc tym chętniej się zgłaszam ;) Już nie mogę doczekać się ,,Bezdomnej", przeczuwam, że zrobi na mnie wielkie wrażenie !

  http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/04/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 26. Również zgłaszam się do konkursu :) "Bezdomną" muszę przeczytać - choćbym miała czytać po nocy w trakcie sesji ale może los się do mnie uśmiechnie i będę już po egzaminach. Co prawda,początkująca ze mnie recenzentka ale wszystko przede mną :)

  Link - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/131298/nadzieja/opinia/8298633

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja odkąd usłyszałam o Bezdomnej, obawiałam się jej. Co nie zmienia faktu, że przeczytać bym bardzo chciała :) Przyjmij więc moje zgłoszenie :)

  http://zapachyksiazki.blogspot.com/2012/10/nadzieja-katarzyna-michalak-wulkan.html

  OdpowiedzUsuń
 28. aj no ja tez czekam na ta powiesc :) pamietam jak dzis kiedy z wypiekami na twarzy czytalam "Nadzieje" zreszta ta ksiazka pozostanie zawsze w moim sercu :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Wstrząsnęła mną ta opowieść,z pewnością po przeczytaniu na długo pozostanie również w pamięci innych czytelników.
  Dość skromna recenzja,przedstawia w kilku słowach życie młodej dziewczyny,które nie było kolorowe. Od najmłodszych lat zmaga się z przeciwnościami losu, momentami gubiąc się i raniąc przy tym najbliższe osoby.
  Po lekturze poruszającej "Nadziei",już nie mogę się doczekać z pewnością nie mniej poruszającej "Bezdomnej".

  http://palomka89.blogspot.com/2013/04/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 30. mam nadzieje ze jeszcze kiedys obdarzysz mnie zaufaniem jak przy Nadziei :)

  OdpowiedzUsuń
 31. "Nadzieja" już od jakiegoś czasu stoi u mnie na półce. Byłoby cudnie się za nią zabrać i wziąć udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Nie mogę podać linku do recenzji "Nadziei", bo ona znajduje się w moim sercu. Może jeszcze spróbuję ją stamtąd wyciągnąć, choć z pisarstwem u mnie krucho... :) Ale z drugiej strony... Tyle czasu, z zapartym tchem, czekam na "Bezdomną", że przedpremierowy kąsek jest baaardzo kuszący. Wiedziałam, że to będzie bardzo złożona książka, ale teraz, po tej zapowiedzi, tym bardziej nie mogę się doczekać. No cóż, nawet jeśli nie uda mi się Jej wygrać i tak muszę ją mieć. :) Zazdroszczę po cichu "pewniakom", że już mogą się cieszyć, ale i gratuluję.
  Pozdrawiam Pani Kasiu serdecznie i życzę owocnej pracy na wzgórzu pośród jabłonek. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Nadzieja była olśniewająca i dużo chusteczek potrzeba do przeczytania jej... Trzeba wierzyć w siebie i ja spróbuję
  http://wiedzzm.blogspot.com/search?updated-max=2012-07-24T11:01:00%2B02:00&max-results=7&start=28&by-date=false

  OdpowiedzUsuń
 34. Moja recenzja "Nadziei" - książki nie do zapomnienia
  http://cudownyswiatksiazek3.blogspot.com/2012/06/katarzyna-michalak-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 35. Nadzieja? Nadal pamiętam te emocje...

  A o przeczytaniu Bezdomnej marzę, odkąd Kasiu pierwszy raz wspomniałaś o swoim pomyśle. :)

  http://kawa-koc-ksiazka.blogspot.com/2012/06/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 36. Uwielbiam "Nadzieję". :)
  Link do recenzji:
  http://ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com/2013/01/nadzieja-katarzyna-michalak.html
  Recenzja troszkę nieudolna, bo pisana po 'staremu' -,-
  A, Bezdomną bardzo chciałabym przeczytać :)
  Serdeczności,
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 37. Także się dołączam i czekam z niecierpliwością na "Bezdomną"
  http://ksiazkowakrainalagodnosci.blogspot.com/2012/06/nadzieja-katarzyna-michalak.html
  Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 38. Witam
  Moja recenzja znajduje się na blogu mojej przyjaciółki (ja go nie posiadam:)
  W ramach naszej współpracy:)
  Link do recenzji:
  http://planetatroi.blogspot.com/2013/03/katarzyna-michalak-nadzieja-recenzja.html

  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 39. Dorzucę swoją recenzję:)
  link: http://ellapassion.webnode.com/ksi%C4%85%C5%BCki/
  Ps. Trzeba przewinąć do: Książka czerwca 2012"
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 40. http://osobiebb.blogspot.com/2012/06/katarzyna-michalak-nadzieja.html

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 41. Pani Kasiu, to jedna z lepszych książek, jakie ostatnio przeczytałam, aż się boję jakie uczucia mną zawładną po przeczytaniu "Bezdomnej".
  Link do mojej świeżutkiej, dopiero co napisanej recenzji "Nadziei" http://asymaka.blogspot.com/2013/04/nadzieja-katarzyna-michalak-to-cos-co.html

  OdpowiedzUsuń
 42. http://czasrelaksu.blogspot.com/2012/06/przeczytaam-nadzieje-katarzyny-michalak.html
  oj do Nadziei to jeszcze wrócę pewnie nie raz i nie dwa :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Nadzieja na długo zostanie w mojej pamięci i przeżycia towarzyszące podczas jej czytania.
  http://agaaa006.blogspot.com/2013/04/przedstawiam-wam-moja-pierwsza-w-zyciu.html

  OdpowiedzUsuń
 44. http://elen-magic-world.blogspot.com/2012/07/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  Cudowna książka z tej "Nadziei", tym bardziej z utęsknieniem oczekuję "Bezdomnej" :)

  OdpowiedzUsuń
 45. http://domowyzakatek.blogspot.com/2012/06/warto-miec-nadzieje.html
  Tutaj Kasiu jest moja recenzja Nadziei. Oj z przyjemnoscia przecztalabym Bezdomna. Serdecznie pozdrawiam i zycze owocnego tygodnia.
  Iza z domowego zakatka.

  OdpowiedzUsuń
 46. co do traumy porodowej to rzeczywiscie straszna rzecz....mnie dopadl baby blues jakies tydzien po porodzie i najnormalniej w swiecie nie wiedzialam co robic, bylam bezradna....

  OdpowiedzUsuń
 47. To i ja się nieśmiało dorzucę http://sladami-ksiazki.blogspot.com/2012/06/nadzieja-katarzyna-michalak.html
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 48. Dla mnie Nadzieja była jak jedzenie na "głodzie czekoladowym" gorzkiej czekolady, niby słodka a jednak gorzka, niby j a lubię a mnie denerwuje, że nie jest zbyt słodka. Ale i tak po nią sięgam, bo jestem smakoszem, wszystkich smaków ;) Dlatego z niecierpliwością czekam na Bezdomną, bo trudne tematy są godne uwagi, potrzebne, a w Twoim wydaniu Kasiu doskonale przedstawione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klaudio, pięknie ujęłaś ten głód czekoladowy :).

   Usuń
 49. No to i ja w końcu coś naskrobałam. :)
  http://kto-czyta-ksiazki.blogspot.com/2013/04/nadzieja-katarzyna-michalak_25.html

  OdpowiedzUsuń
 50. I ja postanowiłam przeczytać, z wielkim zniecierpliwieniem wyczekuję na ,,Bezdomną":)
  http://book-and-cooking.blogspot.com/2013/04/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 51. Dołączam się do zabawy,
  http://mskultura.blogspot.com/2013/04/ksiazka-nadzieja-katarzyna-michalak.html
  :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Moja recenzja: http://impresje-naili.blogspot.com/2012/06/bo-nadzieja-jest-w-kazdym-z-nas.html

  OdpowiedzUsuń
 53. Choć konkurencja jest spora, to i tak się zgłaszam (w końcu i ja jestem drimerką). Link do recenzji: http://www.wrotawyobrazni.com/2012/06/nadzieja-katarzyna-michalak.html

  OdpowiedzUsuń
 54. świeżutka, pełna jeszcze skumulowanych we mnie emocji recenzja "Nadziei" - bardzo chciałam zdążyć z przeczytaniem, by stanąć do konkursu, bo marzy mi się "Bezdomna"
  http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2013/04/katarzyna-michalak-nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 55. Zawalczę i ja, bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć "Bezdomną" u siebie na półce obok "Nadziei"...

  http://mojeczytadla.blogspot.com/2012/12/nadzieja.html

  OdpowiedzUsuń
 56. Nie wiem, czy mam prawo zgłosić akces, a i tekst nie do końca stanowi recenzję w typowym znaczeniu tego słowa - ale musiałam wziąć w obronę Lilianę :).

  http://www.karolinasykulska.pl/pdf/K.Michalak_Nadzieja.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OMG, kobieto! Naprawdę się napracowałaś!
   (PS. Nie wiedziałam, że napisałam tak mądrą książkę, choć "trochę" poczytałam o problemie, zanim się z nim zmierzyłam...).

   Aż się boję jak przeanalizujesz "Bezdomną". :)

   Usuń
  2. Od debiutu serii twierdzę, że patronem powinien być nie czarny kot, ale wąż eskulap.

   I jak sama wiesz najlepiej - to bohaterowie decydują, o czym jest książka :).

   Przemyśleń było mnóstwo, ale ponieważ to miała być przynajmniej umowna recenzja, a nie praca seminaryjna albo mały licencjat, to z większości zrezygnowałam. Chociaż korciło mnie zrobić dokładniejszą analizę osobowości Liliany i poszukać drugiego "dysocjacyjnego" dna w wielu innych kwestiach. Na przykład - struktura narracyjna powieści. Mniej więcej w taki sposób poszatkowana i zdefragmentowana jest psychika tych pacjentów pourazowych. Albo Aleks - z żalem zrezygnowałam z jego charakterystyki. Z jednym bowiem wyjątkiem, tj. braku informacji o amnezji (aczkolwiek nielinearność jego losów sprawia, że dałoby się to chyba jednak wytłumaczyć), Aleks znowu odpowiada innej reakcji pourazowej - fudze. A propos: zwróciłaś uwagę, że w zależności od "wcielenia" dałaś Aleksowi inny kolor oczu?

   "Bezdomną" - przeanalizuję, mam nadzieję, z równym wsparciem dla bohaterki. A może seria kocia powinna nazywać się posttraumatyczna ;)? Z Twoich zapowiedzi i lektury fragmentu oraz notki okładkowej wnioskuję, że psychoza poporodowa psychozą, ale w "Bezdomnej" też będzie jakaś reakcja pourazowa i obarczenie potwornym poczuciem winy. Mylę się?

   Usuń